"ADA" Siteleri  -  Websites of "ADA"
Bozcaada Tenedos hakkında hazırlanmış detaylı ve güncel bir rehber site. A detailed and frequently updated website about Bozcaada Tenedos. ( Turkish and English)
Gelincik ve gelincik şerbeti hakkında hazırlanmış, gelincik çiçeğini tüm yönleriyle anlatan sitemiz. A detailed website about red poppy and redpoppy syrup. (Turkish and English)
Ana fikri çocuklarla yolculuğun can sıkıcı değil ama ne kadar keyifli olduğunu ve bunun yollarını anlatan bir site. Travelling kids is so funny. English version is coming soon. (Turkish)
Türkiye'de faal olan avukatları bir araya toplamaya ve temel hukuk bilgileri verme amacındaki sitemiz. Lawyers in Turkey, turkish laws, are the main subjects of this website. (Turkish and English)
Amatör bir yaklaşımla, zaten başka bir şansım yoktu, bu işin eğitimini almadığım gibi, bilgisayarla da hayatımın ilerleyen dönemlerinde tanıştım, yaptığım tüm websitelerde içten olmaya, tüm bilgilerimi site ziyaretçileri ile paylaşmaya çalıştım. Konunun elverdiği oranda web sitesini konunun değişik yönleriyle yansıtmaya çalıştım. Sizlerden gelen olumlu tepkiler o kadar fazla ki bazen kendimi webmaster filan sanıyorum ! Şaka bir tarafa yazın Bozcaada'ya gelen website ziyaretçilerimiz, aynı zamanda cafe ziyaretçilerimiz haline dönüyorlar ve çoğu Bozcaada'ya bizim websitesini gezdiklerinden sonra gelmeye karar verdiklerini söylüyorlar, websitesindeki bilgilerden dolayı teşekkür ediyorlar. Zaten gösterilen ilgi site hitlerimizden, majör arama motorlarında ilgili keywordlerde ilk sırada oluşumuzdan ( Bozcaada, Tenedos, Gelincik, Gelincik Şerbeti, Çocuklarla Yolculuk, Bebeklerle Yolculuk, ...), Alexa'da konularında en yüksek dereceyi alan site oluşuyla da kanıtlanıyor. Bu arada TRT 'de yayınlanan "Net Var Net Yok" programında haftanın amatör sitesi seçilerek tanıtıldı.Tabi en çok taklit edilen site olma ünvanını da kimseye bırakmayacağa benziyor: Değil konular;  ifadeler, site adları, Meta taglar bile aynen alınan bir site durumunda. Bu duygu bize yabancı değil: Bozcaada'da işlettiğimiz cafemizin menusu de sürekli taklit edilegelmiştir. Biz keyif alıyoruz.
Sizin de keyfiniz bol olsun.....
DUST
Tozun toprağa karıştığı bir site. Tüm yönleriyle (teknik, dinsel,edebi ve müzik)  toz "Dust" kavramını inceledik. A website concentrated on the concept of "DUST" with all aspects: Technical , literal, religious and musical. (English)
I'm not a web designer, not a webmaster either. I just want to share my knowledge in different issues with public which is my sincere motive on building different websites. Our sincerity is verified by the website visitors who are turned to real regular customers of our cafe on Bozcaada Tenedos ( a small island on the Aegean Sea) . On the other hand, our websites are very succesful if you consider web criteria:
Increasing hits (more than 170 000 visitors in two years),
first rank on the major search engines in related keywords (
BozcaadaTenedos, Redpoppy -first rank in turkish,first page in english searches-,  Redpoppy syrup , Travel with kids - in turkish search- ,Travel with Babys,....,
first rank in Alexa among similar websites.
Moreover, TRT, Turkish Radio and Television , selected our website as "the website of the week" in 2005. Some interviews on national radio and television channels  realized about our websites and activities.
In short, I really enjoy building websites on different topics.
I hope you enjoy our websites too...
Ada , Ada Turizm Tic.ve San.Ltd Şti'nin tescilli markasıdır. Ada is aregistered trade mark of Ada Ltd.Co.